Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

KWIATOWE KOMPOZYCJE PLASTYCZNE

Przejdź do - KWIATOWE KOMPOZYCJE PLASTYCZNE

Dziś podczas warsztatów z zakresu terapii zajęciowej, pacjenci tworzyli kolorowe kompozycje kwiatowe . Jedni tworzyli kwiaty w technice mieszanej z użyciem kredek i plasteliny , drudzy wypełniali kontury suchymi pastelami . Prace cieszyły oko mnóstwem barw o kształtów - zapraszamy do galerii prac .

12 maja 2025

Warsztaty plastyczne z okazji Święta Konstytucji 3 maja

Przejdź do - Warsztaty plastyczne z okazji Święta Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja  jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Z tej właśnie okazji zostały  zorganizowane dla pacjentów  warsztaty plastyczne. Tematem pracy był - „kotylion” w barwach biało - czerwonych. Pacjencji wycinali , kolorowali a następnie sklejali elementy z których finalnie powstały piękne prace - patriotyczne kotyliony.
30 kwietnia 2025

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - zajęcia z zakresu biblioterapii

Przejdź do - 23 kwietnia  Światowy Dzień Książki  i Praw Autorskich  - zajęcia z zakresu biblioterapii

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od 1995 roku corocznie organizowany jest przez UNESCO.

Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej. 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich organizowane są w Polsce wydarzenia promujące czytelnictwo książek . Ja co roku Pacjenci  z Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Iłży również uczestniczą w promowaniu  tego dnia . Dziś  podczas zajęć z zakresu biblioterapii  wszyscy czytali , przeglądali czasopisma  oraz słuchali wybranych utworów literackich .Mamy nadzieję , że tegoroczna podróż w świat książek utwierdziła nas w przekonaniu .że czytanie to wyobraźni rozwijanie”.

24 kwietnia 2025

Święta wielkanocne w zakładzie opiekuńczo-leczniczym

Przejdź do - Święta wielkanocne w zakładzie opiekuńczo-leczniczym
17 kwietnia 2025

WIELKANOCNA KARTKA DLA SENIORA

Przejdź do - WIELKANOCNA KARTKA DLA SENIORA

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, czas refleksji i zadumy, ale także okres wiosennego odrodzenia, radości, serdeczności, rodzinnych spotkań. Ale…nie dla wszystkich. Są osoby samotne, schorowane, mieszkające z dala od bliskich.

Czy możemy im pomóc? Jasne! Możemy podzielić się tym, co najlepsze- sercem, czasem, słowem.

W związku z tym co roku uczniowie z różnych szkół biorą chętny udział w akcji charytatywnej „Wielkanocne kartki z życzeniami dla Seniorów”, która polega na przygotowaniu minimum dwóch świątecznych kartek z życzeniami dla naszych pacjentów . 

W tym roku otrzymaliśmy jeszcze więcej kartek niż w ubiegłych latach . Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcjie i ogromne serce włożone w te piękne prace.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć .

16 kwietnia 2025

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-10
Data publikacji:2019-12-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:14167